Sprediķi

Svētruna par Kalna sprediķi

Mt. ev. 6:24-34

Šīs dienas evaņģēlijā lasām, ka Kungs Jēzus Kristus saka: “Neviens nevar kalpot diviem kungiem.” Vai nu dzīvais un patiesais Dievs ir tava lielākā vērtība un augstākā manta, vai arī kaut kas cits, kāda radīta lieta ir tavs dievs, jeb precīzāk sakot, elka dievs. Uz vienu no šīm abām pusēm ikvienam cilvēkam ir jānošķiras – vai nu turēties pie Dieva un censties saprast un pildīt Viņa gribu un paklausīt Svētā Gara vadībai; vai arī iet pie grēcīgās pasaules un ļauties vadīties no tādiem garīgiem spēkiem, kas ir naidīgi Dievam.

Jēzus nosoda zūdīšanos , jo tā ir veltīga, nevajadzīga un grēcīga. Te gan uzreiz jāsaka, ka tā būtu liela kļūda, ja mēs domātu, ka Jēzus te aicina ticīgos visu laiku lidināties kā pa mākoņiem un vispār nedomāt par dzīves materiālo pusi. Bībele nekur nemāca, ka mums nav jāgādā, lai mēs paši un mūsu ģimenes locekļi būtu paēduši un apģērbušies. Tāda ir Dieva iedibināta kārtība šajā pasaulē, ka cilvēkiem ar savu darbu ir jāpelna dienišķo iztiku. “Nezūdies”, tas nozīmē, nepaliec par vaimanātāju. Lai kas arī dzīvē notiktu, šāds vaimanātājs visu redz tikai tumšās un drūmās krāsās, viņš vienmēr skandina tādas frāzes kā: “tur nekas nesanāks, tur nekas labi neizdosies, tur nemaz nav vērts kaut ko darīt.” Šādu zūdīšanos Jēzus nosoda, jo tā ir pilnīgi veltīga. Cilvēks var ko panākt ar cenšanos un darbu, bet nevis ar zūdīšanos. Tas ir grēks, ja cilvēks, kas apliecina sevi par kristieti, praktiskā dzīvē tomēr vairāk uzticas laicīgai mantai, nekā mūžīgajam Dievam.

Jēzus mūs aicina pāri visam dzīties pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības. Jēzus saka: “Ko tas cilvēkam palīdz, kad viņš iemanto visu pasauli, bet pazaudē savu dvēseli?” Gādāt par savas dvēseles glābšanu, dot tai pienācīgo garīgo barību, – tā ir tā viena vissvarīgākā lieta, kas mums katram ir vajadzīga. Sekošana Kristum ir ceļš, kuru ejot, pazūd visa grēcīgā zūdīšanās. Arī tad, ja dzīves apstākļi ir tādi, ka ir jāprot iztikt ar mazumu, patiesi ticīgs cilvēks atrod savā dzīvē daudz ko tādu, par ko Dievam pateikties un Viņu slavēt. Dzīvais un patiesais Dievs lai ir un paliek tava un mana dārgākā manta šajā dzīvē un mūžībā, āmen.

 

Mācītājs Arvīds Bobinskis

 

Kalendārs


Mūsu draugi
lelb.lv
Liepajas diecēze
Baznīcu nakts
Dienvidkurzemes novads
ebaznica
RobertsFeldmanis.lv
Latvijas Kristīgais Radio
Luterisma mantojuma fonds
Nica.lv
Stunda.lv
tuvuma.lv

© 2024 NīcasBaznīca.lv