Aktualitātes | Publicēts:

Aktuālā informācija draudzēm par piesardzības pasākumiem

Ņemot vērā valdības lēmumus par papildus ierobežojumiem un lai ierobežotu liela cilvēku skaita pulcēšanos vienlaikus LELB Virsvades ēkā, ar 29.10.2020 LELB Virsvaldes darbā tiek noteiktas papildus izmaiņas.

Šeit apkopojam nosacījumus, ko mēs ievērosim draudzēs ārkārtējās situācijas laikā:

/Jaunākās izmaiņas minam sākumā/

o   Mutes un deguna aizsegi ir jāvalkā gan dievlūdzējiem, gan arī garīdzniekiem, kuri nevada liturģiju, neiestāda Dievgaldu. Vēl ir norādījums, ka jāuzvelk maska sprediķotājam kancelē, ja apakšā atrodas dievlūdzēji, klausītāji.

o   Garīdzniekiem, kuri vada dievkalpojumu, iestāda Dievgaldu, sprediķo un vada liturģiskās lūgšanas ir atļauts nelietot sejas maskas, ja attālums līdz draudzei ir no 5m. Dievgaldu izdalot sejas maska ir uzvelkama.

o   Dievnamos un telpās, kur notiek dievkalpošana, vienlaikus var atrasties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20 % no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināti 10 telpas kvadrātmetri.
Piemēram, ja dievnamā ir 300 kvm, tad tajā vienlaicīgi drīkst atrasties 30 cilv..

o   Dievkalpošana draudzēs notiek laikā no pl. 6.00 līdz pl. 20.00.

o   Draudžu mācītāji kalpo, vadot dievkalpojumus, draudzei ierastajos laikos, tos īpaši neizsludinot un nepulcinot draudzi.

o   Nenotiek klātienes pasākumi, sapulces un sadraudzības. Padomes un valdes sēdes ir noturamas attālināti.

o   Klātienē nav atļauti koru mēģinājumi.

o   Draudzes locekļi drīkst apmeklēt dievnamu, ievērojot skaita, drošības un higiēnas nosacījumus (distances ievērošana, maskas vilkšana un roku dezinfekcija).

o   Distance starp dievlūdzējiem no dažādām mājsaimniecībām ir lielāka par 2m. Vajadzētu pielūkot, lai dievlūdzēji nesēž viens aiz otra.

o   Ārpus dievkalpojumiem drīkst notikt tikai Bēres un Kristības, kurās var piedalīties līdz 10 cilvēkiem. Laulībās, kuras notiek ārpus dievkalpojuma un ir pieteiktas pirms ārkārtas laika, un nevar atcelt, drīkst piedalīties tikai laulājamie un liecinieki, neskaitot garīdznieku.

o   Ārpusē var notikt publiski pasākumi, tai skaitā brīvdabas dievkalpojumi, ja tajos vienlaikus sanāk līdz 25 cilvēkiem, ievērojot piesardzības pasākumus. Diemžēl Bērēs mēs nedrīkstam pulcēt vairāk kā 10 cilvēkus (šajā skaitā neskaita izvadītāju un personas, kas saistītas ar bēru norisi, piem., nesēji un racēji).

LELB Garīgā personāla un draudžu lietu daļas vadītājs,

prāvests Dzintars Laugalis

Ikšķilē, 2020.gada 11.decembrī

Dalies:
facebook twitter draugiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

divpadsmit − deviņi =